رفتن به نوشته‌ها

6 اشتباه در طراحی وب سایت – و چگونگی جلوگیری از آنها

تعدادی از عوامل ، عناصر و گزینه های طراحی در طراحی وب وجود دارد که می تواند کار را برای کاربر دشوارتر کند: پیمایش سخت تر ، اتصال با آن دشوارتر و اعتماد به آن دشوارتر است. در صورتی که سعی در دفع مخاطب هدف خود ندارید ، ادامه مطلب را بخوانید تا شش بزرگترین اشتباه در طراحی وب سایت را بشناسید – و چگونگی جلوگیری از آنها.

 

1. بهم ریختن وب سایت خود

بدون وجود پایه محکم ، خطر ایجاد یکی از رایج ترین اشتباهات در طراحی وب سایت را دارید: اضافه کردن عناصر اضافی فقط به دلیل موجود بودن آنها.

همیشه ارزش این است که اصول اولیه طراحی را قبل از شروع مطالعه کنید. مهم است که با ایده ای که می خواهید وب سایت شما به چه نتیجه ای برسد و نحوه انجام آن شروع کنید. این بدان دلیل است که امروزه ، نرم افزار طراحی وب طیف گسترده ای از ابزارها و گزینه های موجود (پنجره های بازشو ، آرم های متحرک و ویدئوی جاسازی شده) را ارائه می دهد که طراحان آماتور می توانند به زودی بیش از حد تحت فشار قرار بگیرند.

درگیر طراحی های شلوغی نشوید که کاربران را بیش از حد با تبلیغات ناخواسته پاپ آپ ، پخش فیلم های خودکار (جمع) و یک نوار ناوبری ناگهانی همراه می کند. یک ماری کوندو انجام دهید و طراحی وب خود را بدون سر و صدا حفظ کنید.

اجتناب از شلوغ کردن بیش از حد طرح های شما ، خوشبختانه نسبتاً آسان است ، زیرا این امر صرفاً مستلزم آن است که از وسوسه افزودن عناصر اضافی به صفحه وب خود “برای دیدن آنچه اتفاق می افتد” جلوگیری کنید. مگر اینکه بتوانید توضیح دهید که یک عنصر خاص در صفحه شما برای چه کاری طراحی شده است ، این قسمت نباید وجود داشته باشد. بنابراین در ساخت یک ساختار ساده و محکم برای هدیه دادن مثبت ترین تجربه یکپارچه به کاربران متمرکز باشید.

2. مستقیم به کامپیوتر می پرید

دومین اشتباه رایج در طراحی وب ما را به قلب روند طراحی می رساند. اکثر صاحبان مشاغل (و نسبت معدودی از طراحان وب آماتور ، برای همین موضوع) هنوز هم طراحی وب را به عنوان فرایندی تصور می کنند که “از طریق رایانه” انجام می شود.

اگرچه درست است که آفرینش نهایی شما از این طریق دیده خواهد شد ، اما وقتی صحبت از طراحی آن می شود ، چیزی فراتر از واقعیت نیست. در عوض ، قبل از شروع به استفاده از برنامه طراحی وب یا سازنده ، می خواهید به روش های هنری سنتی تری روی بیاورید.

https://99designs.com/blog/web-digital/website-design-mistakes/

منتشر شده در اخبار گرافیک

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.